روش ایجاد محصول دانلودی

پس از مراجعه به داشبورد فروشگاه خود، در بخش محصولات، با فشردن دکمه «افزودن محصول جدید» می توانید فایل های خود را در فروشگاه خود برای فروش به نمایش بگذارید.

05-a

 

نام کاملی برای محصول انتخاب کنید که هم موضوع آن و هم نوع فرمت فایل را مشخص کند. برای معرفی محصول خود حتما از تصاویر آن یا «اسکرین شات» استفاده نمایید. به عنوان تصویر اصلی، پیش نهاد می کنیم قالب PSD را از اینجا دانلود کنید و آن را ویرایش کنید. ابعاد پیشنهادی ما برای تصاویر محصول مربع 600 در 600 پیکسل است تا هماهنگی در محصولات فروشگاه شما ایجاد شود. در پنجره انتخاب تصویر، پس از انتخاب و بارگذاری تصویر، در بخش «متن جایگزین» توضیحی در مورد تصویر خود بنویسید که در موتورهای جستجو چون گوگل قابل یافتن باشد. مراحل ایجاد تصویر به شرح زیر است:

تصویر اصلی محصول ← بارگذاری پرونده ها ← گزینش پرونده ها ← Set featured image

افزودن تصویر بیشتر ← بارگذاری پرونده ها ← گزینش پرونده ها ← Add to gallery

قیمت را به ریال وارد کنید. بخش های مربوط به تخفیف اختیاری است و برای تخفیفات احتمالی در آینده می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دسته بندی یا دسته بندی های مرتبط به فایل خود را در پنجره دسته بندی ها مشخص کنید تا در آن دسته بندی ها به نمایش درآید. درصورت نیاز به اضافه کردن دسته بندی جدید خواهشمند است برای اقدام به مدیریت سایت تیکت بزنید. یک یا چند برچسب مرتبط با محصول نیز می توانید انتخاب نمایید.

06

 

در بخش توضیحات کوتاه، ویژگی های اصلی فایل دانلودی را به اختصار در چند خط توضیح دهید. توضیحات مفصل تر را در بخش «توضیح» وارد کنید. به مواردی همچون نوع فایل، فهرست، تعداد صفحات، حجم فایل و … اشاره کنید. بخش «موجودی و متغیر ها» برای محصول دانلودی خالی رها شوند.

نکته: هرگز از متن ها و نوشته های تکراری در اینترنت برای محصول خود استفاده نکنید. این امر لطمه زیادی به اعتبار آن در موتورهای جستجو می زند.

07a

 

از آنجا که تعداد فروش یک فایل دانلودی بیشتر از یک عدد نخواهد بود، بخش «اجازه خرید تنها یک عدد از این محصول در یک سفارش داده شود» تیک زده شود. با فعال کردن تیک «محصول دانلودی است» پنجره ی مشخصات محصولات دانلودی باز می شود. روش انتخاب فایل در مرحله بعدی توضیح داده می شود. برای جلوگیری از انتشار لینک دانلود فایل شما در سایت های دیگر، زمان و تعداد مجاز دانلود را مشابه اعداد نمایش داده شده پر کنید. تعداد مجاز را در حدی در نظر بگیرید که در صورت قطع دانلود، امکان دانلود مجدد آن امکان پذیر باشد.

بخش «این محصول گزینه های مختلف دارد» را خالی بگذارید زیرا مختص محصولات غیر دانلودی است.

08

 

برای افزودن فایلی که پس از پرداخت قابل دانلود خواهد بود، دکمه ی انتخاب فایل را بزنید و سپس با توجه به مراحل زیر فایل را قرار دهید:

انتخاب فایل ← بارگذاری پرونده ها ← گزینش پرونده ها ← Insert file URL

چنانچه می خواهید فایل PDF با ارزش خود را رمزنگاری کنید تا تنها توسط خریدار آن قابل استفاده باشد، با پشتیبانی سایت تماس بگیرید. فایل ها را در یک پوشه زیپ (ZIP) شده قرار دهید تا هم استفاده از آن راحت تر باشد، و هم آپلود و دانلود سریع تر انجام شوند.

09

 

مطابق تصویر زیر، «کاتولوگ یا جستجو» را برای قابل مشاهده بودن محصول در هر دو قسمت انتخاب کنید. چنانچه می خواهید متنی برای خریدار فایل ارسال شود، آن را در بخش یادداشت خرید بنویسید. فعال کردن ارزیابی های محصول اختیاری است و در صورت فعال کردن آن، افراد می توانند به محصول شما امتیاز دهند.

پس از انجام تنظیمات دکمه «ذخیره کردن محصول» در پایین صفحه را کلیک کنید تا تمام تنظیمات فوق ذخیره شود و تفریف محصول دانلودی انجام شود.

ساخت فروشگاه دانلود فایل

 

پس از انتشار محصول، ممکن است به بازنگری نیاز داشته باشد. در تمام مراحل در صورت داشتن سؤال یا نیاز به راهنمایی می توانید تیکیت پشتیبانی ارسال کنید.