راهنمای فروش

فروشگاه معمارستان، به صورت تخصصی به معماری و مهندسی اختصاص دارد و لذا فایل های موضوعی شما در این سایت از بهینه سازی بهتری برای موتورهای جستجو (سئو) برخوردار خواهند بود. درگاه های مختلف بانکی، کار فروش شما را آسانتر می سازد. همچنین، ما فایل های PDF با ارزش شما را به رایگان رمز نگاری می کنیم تا از انتشار غیر مجاز آن جلوگیری شود و تنها خریداران امکان استفاده از آن را داشته باشند. ساخت فروشگاه شما رایگان است و تنها کارمزد فروش در نظر گرفته شده که با توجه به هزینه های سایت، سرور و تبلیغات کاملا منصفانه محاسبه شده است.

راهنمای ایجاد فروشگاه

ثبت نام

دربخش ثبت نام (سمت چپ) گزینه ی «می خواهم فروشگاه خود را بسازم» را انتخاب کنید.

01

پس از آن، گزینه های ثبت نام ظاهر می شوند. نام فروشگاه خود را به فارسی و آدرس وب فروشگاه را با حروف انگلیسی تکمیل کنید. فراموش نکنید بخش تیک زدن بخش مقابله با اسپم (من ربات نیستم) و پذیرش قوانین الزامی است.

02

در ادامه تنظیمات سریع در صفحه پدیدار می شود. پیشنهاد ما این است که با انتخاب گزینه مراجعه به فروشگاه، تنظیمات کامل تر را آن جا انجام دهید.

بلافاصله پس از ثبت نام حساب کاربری فروشگاه شما فعال می شود و مشخصات کاربری شما به ایمیلی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید ارسال می شود. اگر این پیام در پوشه اصلی ایمیل (Inbox) شما نیست، و در پوشه ای مانند Spam قرار دارد، با گزینه ی Not Spam آن را به شاخه اصلی ایمیل منتقل کنید تا بتوانید ایمیل های بعدی فروشگاه خود را در همین شاخه دریافت کنید.

تنظیمات فروشگاه

برای تکمیل مشخصات فروشگاه خود به بخش تنظیمات بروید.

پیشنهاد می شود یک بنر برای صفحه اول فروشگاه خود قرار دهید که ابعاد آن باید 625 در 300 پیکسل باشد. همچنین می توانید یک لوگو یا تصویر پروفایل با ابعاد 150 در 150 پیکسل برای فروشگاه خود انتخاب کنید. پس از انتخاب تصویر، امکان برش تصویر به اندازه خواسته شده را توسط ابزاری که پس از آپلود فایل ظاهر می شود، خواهید داشت.

03

پس از آپلود عکس ها و پر کردن موارد اجباری، در پایین صفحه دکمه «به روز رسانی تنظیمات» را برای ذخیره شدن تغییرات کلیک کنید. پر کردن بخش آدرس اختیاری است، اما مشخص کردن فیلد استان اجباری است.

04

فروشگاه شما آماده به کار است!

از آن جا که در حال حاضر تنها محصولات دانلودی به فروش می رسند، به تنظیمات بخش ارسال کالا نیازی نیست. در صورت نیاز به فروش کالای قابل ارسال با مدیریت سایت تماس بگیرید.

روش ایجاد محصول دانلودی

پس از مراجعه به داشبورد فروشگاه خود، در بخش محصولات، با فشردن دکمه «افزودن محصول جدید» می توانید فایل های خود را در فروشگاه خود برای فروش به نمایش بگذارید.

05-a

 

نام کاملی برای محصول انتخاب کنید که هم موضوع آن و هم نوع فرمت فایل را مشخص کند. برای معرفی محصول خود حتما از تصاویر آن یا «اسکرین شات» استفاده نمایید. به عنوان تصویر اصلی، پیش نهاد می کنیم قالب PSD را از اینجا دانلود کنید و آن را ویرایش کنید. ابعاد پیشنهادی ما برای تصاویر محصول مربع 600 در 600 پیکسل است تا هماهنگی در محصولات فروشگاه شما ایجاد شود. در پنجره انتخاب تصویر، پس از انتخاب و بارگذاری تصویر، در بخش «متن جایگزین» توضیحی در مورد تصویر خود بنویسید که در موتورهای جستجو چون گوگل قابل یافتن باشد. مراحل ایجاد تصویر به شرح زیر است:

تصویر اصلی محصول ← بارگذاری پرونده ها ← گزینش پرونده ها ← Set featured image

افزودن تصویر بیشتر ← بارگذاری پرونده ها ← گزینش پرونده ها ← Add to gallery

قیمت را به ریال وارد کنید. بخش های مربوط به تخفیف اختیاری است و برای تخفیفات احتمالی در آینده می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دسته بندی یا دسته بندی های مرتبط به فایل خود را در پنجره دسته بندی ها مشخص کنید تا در آن دسته بندی ها به نمایش درآید. درصورت نیاز به اضافه کردن دسته بندی جدید خواهشمند است برای اقدام به مدیریت سایت تیکت بزنید. یک یا چند برچسب مرتبط با محصول نیز می توانید انتخاب نمایید.

06

 

در بخش توضیحات کوتاه، ویژگی های اصلی فایل دانلودی را به اختصار در چند خط توضیح دهید. توضیحات مفصل تر را در بخش «توضیح» وارد کنید. به مواردی همچون نوع فایل، فهرست، تعداد صفحات، حجم فایل و … اشاره کنید. بخش «موجودی و متغیر ها» برای محصول دانلودی خالی رها شوند.

نکته: هرگز از متن ها و نوشته های تکراری در اینترنت برای محصول خود استفاده نکنید. این امر لطمه زیادی به اعتبار آن در موتورهای جستجو می زند.

07a

 

از آنجا که تعداد فروش یک فایل دانلودی بیشتر از یک عدد نخواهد بود، بخش «اجازه خرید تنها یک عدد از این محصول در یک سفارش داده شود» تیک زده شود. با فعال کردن تیک «محصول دانلودی است» پنجره ی مشخصات محصولات دانلودی باز می شود. روش انتخاب فایل در مرحله بعدی توضیح داده می شود. برای جلوگیری از انتشار لینک دانلود فایل شما در سایت های دیگر، زمان و تعداد مجاز دانلود را مشابه اعداد نمایش داده شده پر کنید. تعداد مجاز را در حدی در نظر بگیرید که در صورت قطع دانلود، امکان دانلود مجدد آن امکان پذیر باشد.

بخش «این محصول گزینه های مختلف دارد» را خالی بگذارید زیرا مختص محصولات غیر دانلودی است.

08

 

برای افزودن فایلی که پس از پرداخت قابل دانلود خواهد بود، دکمه ی انتخاب فایل را بزنید و سپس با توجه به مراحل زیر فایل را قرار دهید:

انتخاب فایل ← بارگذاری پرونده ها ← گزینش پرونده ها ← Insert file URL

چنانچه می خواهید فایل PDF با ارزش خود را رمزنگاری کنید تا تنها توسط خریدار آن قابل استفاده باشد، با پشتیبانی سایت تماس بگیرید. فایل ها را در یک پوشه زیپ (ZIP) شده قرار دهید تا هم استفاده از آن راحت تر باشد، و هم آپلود و دانلود سریع تر انجام شوند.

09

 

مطابق تصویر زیر، «کاتولوگ یا جستجو» را برای قابل مشاهده بودن محصول در هر دو قسمت انتخاب کنید. چنانچه می خواهید متنی برای خریدار فایل ارسال شود، آن را در بخش یادداشت خرید بنویسید. فعال کردن ارزیابی های محصول اختیاری است و در صورت فعال کردن آن، افراد می توانند به محصول شما امتیاز دهند.

پس از انجام تنظیمات دکمه «ذخیره کردن محصول» در پایین صفحه را کلیک کنید تا تمام تنظیمات فوق ذخیره شود و تفریف محصول دانلودی انجام شود.

ساخت فروشگاه دانلود فایل

 

پس از انتشار محصول، ممکن است به بازنگری نیاز داشته باشد. در تمام مراحل در صورت داشتن سؤال یا نیاز به راهنمایی می توانید تیکیت پشتیبانی ارسال کنید.

توصیه هایی برای بهینه سازی فروشگاه شما

در این بخش نکاتی برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی شما، تسریع نمایش آن در جستجوی گوگل و یا نمایش در رده های بالاتر صفحات جستجو برای آشنایی شما ارائه می گردد.

  • با «بولد کردن» یا « ایتالیک» نمودن کلمات کلیدی و مهم متن خود، اهمیت آن ها را به موتورهای جستجو نمایش دهید.
  • حتما از تصاویر برای معرفی محصول خود استفاده کنید و با تعریف «متن جایگزین» در پنجره بارگذاری تصویر، محتوای آن را به اطلاع موتورهای جستجو برسانید.
  • در وبلاگ های رایگان، یک صفحه مرتبط با کار خود داشته باشید و لینک محصولات خود را نیز در آن ها به نمایش بگذارید.
  • لینک محصولات خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید.
  • هرگز از متن ها و نوشته های تکراری در اینترنت برای محصول خود استفاده نکنید. این امر لطمه زیادی به اعتبار آن در موتورهای جستجو می زند.
  • با افزودن فایل های رایگان پرکاربرد، تعداد مراجعه به صفحه ی فروشگاه خود و بازدید و رنک آن را بالا ببرید. تعریف محصول دانلودی رایگان کاملا مانند محصولات دانلودی فروشی است، با این تفاوت که قیمت را برابر «صفر» تعریف می کنید.

علاوه بر موارد خود، در داشبورد کاربری خود تنظیماتی برای بهینه سازی فروشگاه شما در موتورهای جستجو قرار دارد:

  • در تنظیمات صفحه سئو فروشگاه، یک عنوان برای موتورهای جستجو و سپس چند خط توضیح برای آن بنویسید. در بخش بعدی چند کلمه کلیدی مرتبط با فروشگاه خود را بنویسید.
  • در صفحه شبکه های اجتماعی، لینک شبکه های اجتماعی مرتبط با فروشگاه خود را به اشتراک بگذارید. ارتباط بین این دو، اعتبار بیشتری برای فروشگاه شما در موتورهای جستجو می سازد.

محصول شما بلافاصله پس از انتشار در موتورهای جستجو ظاهر نمی شود. اما با انجام دادن موارد فوق، در زمان کوتاه تری وارد صفحات جستجو می شود.

 

امور مالی و مسائل کاربری

تعرفه ها

ساخت فروشگاه و ایجاد محصولات به هر تعداد دلخواه در معمارستان رایگان است.

درصد فروش: در حال حاضر 80 درصد وجه فروش فایل به فروشنده تعلق می گیرد و 20 درصد کارمزد بابت تأمین زیر ساخت ها همچون خرید افزونه های اورژینال، تامین سرور با پهنای باند لازم، تبلیغات، نگهداری سایت و پشتیبانی مورد نیاز به سایت تعلق می گیرد که کاملا منصفانه تنظیم شده است.

در صورتی که توافقی برای فروش محصولات غیر دانلودی و یا محصولات ویژه صورت بگیرد، کارمزد سایت برای فروشنده قابل کاهش است.

 

تسویه حساب

در حال حاضر از مبلغ 200000 ریال (بیست هزار تومن) به بالا و در فاصله یک روز پس از دریافت وجه قابل تسویه حساب است. اما در موارد ضروری می توانید برای واریز کمتر از این مبلغ به پشتیبانی سایت تیکت ارسال کنید.

برای انتقال درآمد خود به حساب بانکیتان، در داشبورد کاربری خود به بخش برداشت وجه مراجعه فرمایید. مبلغ برداشت وجه را وارد کنید و دکمه تأیید درخواست را کلیک کنید تا مبلغ درخواستی در اسرع وقت به حساب بانکی شما واریز شود.

11

گزارش اجمالی فروش ها و درآمدها را می توانید در داشبورد کاربری خود مراجعه کنید، اما برای مشاهده دقیق تر فروش ها، دریافتی ها و واریزی ها و صورت حساب ها در تاریخ های مختلف می توانید به بخش گزارش ها در داشبورد کاربری خود مراجعه کنید.

قوانین

برای اطلاع از قوانین و شرایط سایت معمارستان، با کلیک در اینجا به صفحه قوانین وشرایط مراجعه فرمایید.

پشتیبانی

در صورت داشتن هر گونه سؤال، نیاز به راهنمایی و یا امور کاربری خود، پس از ورود به سایت به بخش پشتیبانی تیکت ارسال کنید و یا با یکی از راه های اعلام شده در صفحه تماس با ما، با ما تماس حاصل فرمایید.